Zwiń komunikaty

Aktualności

25 listopada 2015 09:47 | Aktualności

Zajęcia otwarte dla rodziców w pogrzebieńskim przedszkolu

 

W Przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte. W ramach współpracy z Centrum Językowym Helen Dorn w Raciborzu, pani Joasia przeprowadziła w każdej grupie wiekowej lekcję języka angielskiego. Poprzez zabawę dzieci poznawały nazwy zwierząt oraz czarowały magiczną różdżką.

W grupie maluszków postawiono na zabawy ruchowe. Na początku dzieci zaprosiły obecne mamy do nauki tańców. Jak się okazało, mamy bardzo szybko podchwyciły rytm i nauczyły się kroków do tańca. Nie zabrakło też czasu na wspólne zabawy. Jak się okazało dzieciom najbardziej podobała się zabawa w karuzelę z chustą animacyjną. Uśmiechów i pisków z radości było co nie miara. Po zabawach ruchowych przyszedł czas na zajęcia wyciszające – pracę plastyczną. Każdy dostał papierowe drzewko i kolorowe liście. Zadaniem dzieci i mam było wykonanie kolorowego, jesiennego drzewa. Po wszystkich zajęciach zaproszono wszystkich na mały poczęstunek. Dziękujemy  mamom za przybycie oraz za świetną zabawę z dziećmi.

W grupie średniaków tematem były Zabawy matematyczne, które miały na celu kształtowanie świadomości własnego ciała, różnicowanie prawej i lewej strony . Dzieci pracowały w ruchu w czasie zabaw i tańców. Pokazały  rodzicom, jak można bawić się kasztanami, a przy okazji dodawać i odejmować. Prawidłowa orientacja przestrzenna potrzebna jest bardzo w życiu codziennym jak również w nauczaniu matematyki w szkole.

Na zajęciach rodzice mogli się przekonać, że nauka matematyki w przedszkolu jest przyjemna i oparta przede wszystkim na zabawach. Rodzice podziwiali zaangażowanie swoich dzieci w zabawach i wykonywaniu kolejnych zadań.

Grupa starszaków zaprosiła mamy w podróż przez cztery pory roku. Na początku wysłuchali utwór Vivaldiego ,, Cztery pory roku ''. Następnie ruszyły w podróż zatrzymując się na tematycznej stacji. Każde dziecko miało możliwość odpowiedzieć na pytanie nauczycielki dotyczące wybranej pory. W dalszej części dzieci prezentowały swoje umiejętności w zakresie analizy wyrazowej, poznawały kształty za pomocą dotyku, a także prezentowały w jaki sposób posługują się programem komputerowym ”Bliżej przedszkola” Wydawnictwa WSiP. Do zabawy włączyli się rodzice, których zadaniem było przyporządkowanie obrazków do pór roku. Dzieci dzielnie dopingowały rodziców, a czasem służyły im pomocą. Podsumowaniem zajęcia było utrwalenie znajomości symetrii osiowej. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Dzieci w sposób swobodny i dowcipny odpowiadały na zadawane pytania, popisywały się swoimi wiadomościami i bardzo chętnie brały udział w zajęciach.

 Rodzice chętnie uczestniczą w życiu przedszkola. Dziękujemy im za miłą współpracę!

 

Przeczytano: 568 razy.| Wydrukuj

Zdjęcia:

Do góry