Zwiń komunikaty

Aktualności

26 listopada 2015 11:31 | Aktualności

Relacja ze spotkania integracyjnego rękodzielników

 

W dniu 19 listopada sala Domu Kultury w Kobyli stała się miejscem integracji, a to za sprawą spotkania rękodzielników z terenu działania LGD „Morawskie Wrota” z twórcami i mieszkańcami obszaru LGD LYSKOR.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17:00 przywitaniem uczestników przez Prezes Stowarzyszenia LYSKOR panią Helenę Serafin oraz pracownika panią  Mirosławę Woźnica. Po krótkim powitaniu głos oddano paniom Dorocie Welcel oraz Bogumile Caniboł, które w Godowie i Skrybeńsku prowadzą  pracownie kreatywne ART Pompownię i ART Pasje.  Panie przedstawiły pokrótce historię powstania oraz przybliżyły działalność ww. pracowni. Przekazały również informację nt. możliwości  podarowania rękodzieła na akcję „Świąteczne strojenie choinki” (dochód z tej akcji zostanie przeznaczony przez Fundację „Pomaluj nasz świat” na rehabilitację dwóch ciężko chorych chłopców). Następnie  zaprosiły do zwiedzania wystawy twórczości uczestników. Przy kawie i pysznych pączkach, które na ten dzień usmażyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kobyli podziwiano piękne wyroby, wymieniano się doświadczeniami na temat technik ich wykonania oraz nawiązywało nowe kontakty. Grupa rękodzielników, odwiedzająca nasz teren przywiozła również ze sobą kulinarne rękodzieło w postaci domowych ciasteczek. Po wstępnym poznaniu się i posileniu przystąpiono do wytwarzania rękodzieła. Uczestników podzielono na dwie grupy. Jedna zajęła się tworzeniem „postaci” z wełny czesankowej, druga z kolei wykonywała kartki okolicznościowe. Uczestnicy swoje wyroby mogli zabrać do domu, lecz większość przekazała je na wspomnianą wyżej akcję.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że podobne inicjatywy będą kontynuowane w przyszłości.

 

Mirosława Woźnica

Przeczytano: 731 razy.| Wydrukuj

Zdjęcia:

Do góry