Zwiń komunikaty

Aktualności

22 grudnia 2015 21:32 | Aktualności

Grudniowe występy zespołu „Rzuchowianki”

 

Zespół Rzuchowianki jak co roku bardzo aktywnie spędza przedświąteczny czas.

3 grudnia zorganizowałyśmy biesiadę andrzejkową na ludowo. Zaprosiłyśmy zaprzyjaźnione zespoły: Kobylanki, Melodia oraz kabaret działający przy KGW w Pstrążnej, Gołężanki, Syryniczki oraz Miłośników Rydułtów. Impreza była bardzo udana oprócz występów było także wspólne śpiewanie i kawały opowiadane przez panią Anielę Porwoł.

11 grudnia wystąpiłyśmy dla jubilatów z naszej gminy, którzy przeżyli w małżeństwie 50 lat. Następny nasz występ miał miejsce na pokazie potraw świątecznych w Łańcach.

Nasz zespół występuje także poza terenem naszej gminy. W tym roku po raz pierwszy zostałyśmy zaproszone przez ks.  Edwarda Fórmanowskiego na spotkanie opłatkowe dla osób starszych i chorych parafii Pstrążna, które odbyło się 19 grudnia w sali OSP Dzimierz. Rzuchowianki śpiewały na mszy św., a w czasie poczęstunku zaśpiewały kilka kolęd. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę do kościoła na Lęgowie 24 grudnia o godz. 22.00, będziemy śpiewać kolędy i pastorałki na tej wyjątkowej mszy.

Zespół Rzuchowianki dziękuje wszystkim za ciepłe słowa i życzy wesołych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego nowego roku!


Małgorzata Drzeniek

Przeczytano: 785 razy.| Wydrukuj

Do góry