Zwiń komunikaty

Aktualności

22 grudnia 2015 21:38 | Aktualności

Przedświąteczne akcje szkolnego koła PCK

 

SK PCK kolejny raz włącza się w wir akcji i przedsięwzięć bożonarodzeniowych. W okresie świątecznym nie możemy zapominać o pięknej tradycji posyłania kartek z życzeniami. Już w listopadzie zaczęliśmy wykonywać okolicznościowe kartki świąteczne dla osób chorych, samotnych, starszych oraz wszystkich tych, których pamięć jest nam bliska. Nie zapomnieliśmy również o pensjonariuszach Domu Opieki Społecznej "Złota Jesień" w Raciborzu.

Akcje te już od lat cieszą się zainteresowaniem  i dużym zaangażowaniem ze strony dzieci naszej szkoły. Przed samymi świętami uczniowie - ochotnicy z radosnymi życzeniami zaniosą kartki bliskim, starszym i  znajomym, którzy co roku ze świątecznym nastojem przyjmują "dary dziecięcych serc".

Ważne, abyśmy również wśród dzieci krzewili umiejętność wzajemnego składania sobie przedświątecznych życzeń. W związku z tym uruchomiliśmy "UCZNIOWSKĄ, ŚWIĄTECZNĄ POCZTĘ BOŻONARODZENIOWĄ". Każde dziecko mogło samodzielnie wykonać kartkę, napisać życzenia i gotową pracę  wysłać do wybranej osoby. Wszystkie wysłane przez dzieci  kartki zostaną skrupulatnie podzielone, a następnie przekazane odbiorcom w czasie klasowych spotkań wigilijnych.


Wszystkim życzymy zdrowych, radosnych,

pełnych ciepła i rodzinnej atmosfery Świąt

Bożego Narodzenia.

 
Aleksandra Krajczok

 

Przeczytano: 617 razy.| Wydrukuj

Do góry